• JFTP::login: Unable to login
  • JFTP::write: Unable to use passive mode
  • Please check if the attachment directory is writeable.
Główna Życie parafii Aktualności Kancelaria Parafialna 1

Kancelaria Parafialna 1

KAPŁAŃSKA

Właściwa Kancelaria Parafialna prowadzona jest przez księży posługujących w naszej parafii. Kancelaria parafialna jest czynna po porannych i wieczornych Mszach Św., od poniedziałku do soboty, z wyjątkiem Uroczystości Kościelnych.

U księży naszej parafii ustalamy:

-  rezerwacje intencji Mszy Św. oraz podajemy dokładne intencje sprawowanych Eucharystii (przynajmniej na miesiąc przed zarezerwowanym terminem);

-  okres (rok, pół roku, kwartał) modlitwy za zmarłych „wypominek” oraz ich godzinę;

-   terminy pogrzebów;

- terminy ślubów oraz ustalamy datę sporządzeni protokołu przedślubnego;

-    terminy chrztów.

Prowadzona przez księży kancelaria wydaje w uzasadnionych wypadkach osobą upoważnionym następujące dokumenty:

-  zaświadczenie (zezwolenie) właściwe dla chrzestnego lub świadka bierzmowania, wraz z kartką do poświadczenia odbycia spowiedzi;

-  poświadczenie wygłoszenia zapowiedzi przed ślubnych (wydawane po dwóch niedzielach ich prezentowania w gablocie przy kościele);

-  ewentualnie wszelkie zezwolenia dla naszych parafian  na sprawowanie posług (ślubów, pogrzebów i chrztów) poza naszą parafią.

Zmieniony: poniedziałek, 21 sierpnia 2017 15:36

Witaj, słońce pełne blasku, święte i jaśniejące w swej piękności, czyste, wspaniałe i godne czci, Witaj ty, które świecisz nad górami, dolinami i pagórkami, rozjaśnij mnie swoim światłem przed ludźmi. Daj mi dobroć, piękno, wdzięk i miłość. Spraw, bym była jasna, promienna i wspaniała, tak jak ty jesteś jasne, błyszczące i wspaniałe. Czego się dobrze nauczyłem(-am), niech przysporzy Tobie chwały, a mnie uczyni lepszym i mądrzejszym człowiekiem. Amen.

Twoje IP: 54.198.92.22
Dziś jest: 25 Mar 2019