Główna Życie parafii Aktualności Kancelaria Parafialna 1

Kancelaria Parafialna 1

KAPŁAŃSKA

Właściwa Kancelaria Parafialna prowadzona jest przez księży posługujących w naszej parafii. Kancelaria parafialna jest czynna po porannych i wieczornych Mszach Św., od poniedziałku do soboty, z wyjątkiem Uroczystości Kościelnych.

U księży naszej parafii ustalamy:

-  rezerwacje intencji Mszy Św. oraz podajemy dokładne intencje sprawowanych Eucharystii (przynajmniej na miesiąc przed zarezerwowanym terminem);

-  okres (rok, pół roku, kwartał) modlitwy za zmarłych „wypominek” oraz ich godzinę;

-   terminy pogrzebów;

- terminy ślubów oraz ustalamy datę sporządzeni protokołu przedślubnego;

-    terminy chrztów.

Prowadzona przez księży kancelaria wydaje w uzasadnionych wypadkach osobą upoważnionym następujące dokumenty:

-  zaświadczenie (zezwolenie) właściwe dla chrzestnego lub świadka bierzmowania, wraz z kartką do poświadczenia odbycia spowiedzi;

-  poświadczenie wygłoszenia zapowiedzi przed ślubnych (wydawane po dwóch niedzielach ich prezentowania w gablocie przy kościele);

-  ewentualnie wszelkie zezwolenia dla naszych parafian  na sprawowanie posług (ślubów, pogrzebów i chrztów) poza naszą parafią.

Zmieniony: poniedziałek, 21 sierpnia 2017 15:36

Panie Jezu, który przemieniłeś się na górze Tabor, przychodzę do Ciebie i proszę: przemień to wszystko, co we mnie i wokół mnie potrzebuje przemiany Przemień każdy mrok w Twoje światło. Przemień każdą gorycz w Twoją boską słodycz. Przemień wszystko, co złe i grzeszne, w dobro. Przemień każdy smutek w prawdziwą radość. Przemień każdy lęk w odwagę. Przemień każdą rozpacz w nadzieję. Uzdrów wszystko, co we mnie i wokół mnie jest chore, i uczyń mnie na wzór Twego Boskiego Serca. Amen.

Twoje IP: 54.209.202.123
Dziś jest: 20 Sty 2019